xx [plysaci.cz - Plysaci.cz - plyshové postavy v plysovém světě - vítáme Vás]

plyshaci.cz - Plysaci.cz - plyshové postavy v plysovém světě - vítáme Vás

Anime

(protože plyshaci jsou tak trošku anime freaks ^_^ )

Přehled anime sérií

Původně jsem ho se Zackem a Sunbeamem připravil do přílohy prosincového čísla PSPmagu.

Bakuretsu Tenshi

24 dílná série od Gonza. V hlavní roli čtveřice mladých dívek, Joe, Meg, Sei a Amy. Jezdí obrovským kamionem, mají vlastního robota a navíc i vlastního kuchaře. Zaškatulkovat toto anime můžeme do kategorie akce / mecha a trošku ecchi. Příjemná záležitost, kterou trošku kazí jednodušší příběh a skoro absence vývoje postav. Naopak si přidejte na své chytlavým soundtrackem.

Beating Angel! Dokuro-chan

Ztřeštěná 4 dílna ecchi komedie. V bytě u mladíčka Sakury žije Dokuro-chan, anděl z budoucnosti. Nevinná dívenka s obrovskou, ostnatou palicí. Familiérně jí říká Excaliborg a Sakuru s ním při každé, sebemenší zámince (třeba kouknutí do výstřihu), brutálně rozmasakruje. Naštěstí vždy potom provede kouzelný rituál (Pipiru Piru Piru Pipiru Pi) kterým ho zpátky oživí. Taky by jste chtěli mít takovou kamarádku?

Berserk

Jedno z vůbec nejlepších anime fantasy žánru. Na pozadí války dvou království, Tuly a Midlandu vypráví příběh Jestřábí družiny, skupiny žoldáků pod vedením charismatického Grifitha. Hlavní hrdina Gats, válečník každým coulem s obrovským mečem, se k této družině přidává a postupně sledujeme jejich společná dobrodružství poháněná Grifithovou posedlostí dostat se na královský trůn. Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné.

Parádní příběh, vývoj postav i muzika, to vše k této 25ti dílné sérii patří. Minusem je snad jen trošku jednodušší animace, ale to se dá přehlédnout. Celá série končí skoro v nejlepším, ale pokud vás zajímají další osudy postav, je zde k přečtení manga.

Black Lagoon

Black Lagoon je název torpédového člunu, se kterým brázdí moře bandička všehoschopným pirátů. Jmenovitě Dutch (šéfík), Benny (mechanik), Revy the Twoo Hands která to parádně umí s bouchačkami (a má fakt hezké tetování) a mladíček Rock, nováček v posádce. Tuto sérii, která teď finišuje druhou řadu (každá po 12ti dílech) můžeme zařadit do kategorie akčních, graficky velice pěkně zpracovaných anime. Ještě si k tomu přidejte parádní kresbu a našlápnutou muziku (ochutnávka na http://www.blacklagoon.jp/ a hned víte, co vám nesmí uniknout. Snad jediné výtka, celý seriál působí trošku jako reklama na kouření, že by produkci sponzorovala nějaká tabáková firma?

Bleach

V současnosti jedno z nejznámějších anime. Hlavní hrdina, 15ti letý Ichigo Kurosaki nebyl nikdy průměrným teenagerem. Ať už pro jeho výraznou, oranžovou barvu vlasů, a nebo schopnost vidět a komunikovat s duchy (tak trošku jako film 6tý smysl). Ale to správné dobrodružství začne až ve chvíli, kdy se potká s osobou jménem Kuchiki Rukia. Přichází ze Soul Society, domova Shinigami (bohové smrti), aby v našem světě bojovala se zlými duchy, hollows.

Série pořád vychází, aktuálně (11. 12. 06) jsme u 106tého dílu a hlavně, 16. 12. by měl mít premiéru film s názvem Bleach: Memories of Nobody.

Více na http://www.bleach-movie.com/

Blood+

Již od pradávna zuří skrytý boj lidstva a rasy zvané Chiropterans. Téměr nesmrtelné stvůry schopné změnit podobu a živící se lidskou krví. Poslední překážkou k nadvládě nad lidstvem je tajná organizace s názvem Red Shield...

Přesuňme se do současnosti. Hlavní hrdinkou příběhu je středoškolačka jménem Sayo Otonashi, na první pohled zcela nenápadná, normální studentka. S jedinou výjimkou, nepamatuje si nic ze svého života před pár lety. Náhled se zjeví tajemný muzikant jménem Hagi. A příběh se začíná naplno rozjíždět.

Blue Submarine No. 6

V budoucnosti stoupne hladina oceánů a zatopí se většina pevniny. Zároveň lidstvo objeví nepřítele, rasu s názvem Zorndyke. Boj mezi suchozemci a tvory z hlubin začíná. Naděje lidstva jsou vkládány do nové, mocné zbraně. Ponorky Blue Submarine No.6 a její posádky.

Hlavním hrdinou tohoto příběhu je mladý pilot Mayumi Kino a jeho spolupracovnice Tetsu Hayami.

http://www.gonzo.co.jp/anime_ao6/

Cowboy Bebop

Klasika nejklasičtější.

V blízké budoucnosti, kdy lidstvo kolonizuje sluneční soustavu, je stále místo pro lovce odměn. Éra kolonizace vesmíru ovšem víc než co jiného připomíná divoký západ s meziplanetárními bandity, smrtícími kráskami a pistolníky s přesnou muškou. Parta takových cowboyů cestuje na své vesmírné lodi Bebop a řeší problémy své i cizí. Posádku tvoří svérázný dlouhán Spike Spiegel, bývalý polda s několika tělesnými implantáty Jet, tajemná kráska Faye Valentine, infantilní hackerka Ed a inteligentní pes Ein. Za povšimnutí stojí zajímavá hudba od Yoko Kanno, animace a příběh.

Na svět přišla tv série a film, děj filmu je zařazen přibližně někam do míst v půlce tv série a tvoří samostatnou kapitolu, takže pokud si netroufáte na seriál, film můžete v klidu shlédnout, aniž by vám unikaly kdejaké souvislosti.

Death Note

Jaké to je, mít moc nad životem a smrtí kohokoliv na světě? Yagami Light to ví. Našel totiž Death Note, zápisník boha smrti. Pokud znáte něčí jméno a víte jak vypadá, stačí jeho jméno zapsat do zápisníku a daná osoba do několika vteřin zemře na infarkt. Yagami se rozhodne vytvořit svět bez zločinu. Kriminálníci po celém světě se začnou kácet k zemi. Příčina smrti: infarkt.

Tato 37 dílná série začala vycházet teprve nedávno, prozatím bylo vysíláno pouze 11 dílů toho detektivního hororu kombinovaného se špetkou tajemna.

http://www.ntv.co.jp/deathnote/

Ergo Proxy

Svět budoucnosti, kde lidé a roboti žijí pohromadě. Idylku města Romdeau naruší tajuplné vraždy. Půvabná inspektorka Real Mayar dostane za úkol tento případ rozlousknout. Postupně, jak proniká pod povrch tohoto případu, zjišťuje, že nic není tak, jak se zdá. Tento případ změní celý její život stejně, jako život každého obyvatele Romdeau.

http://www.ergoproxy.com/

Escaflowne (The Vision of Escaflowne)

Tv série + film (který představí původní postavy v nových rolích)

Hitomi, mladá školačka, je nešťastnou náhodou přenesena na planetu Gaeu. Na obloze jsou dva měsíce, tedy měsíc a druhý je planeta Země. Díky svému původu ze Zěmě získává na Gaei schopnost předpovídat budoucnost, s kterou se sžívá a ze zamindrákované holčičky se postupně mění v odhodlanou ženu. Potkává zde následníka trůnu jednoho z mnoha království Vana a plno dalších postav, s kterými prožívá krvavé války mezi jednotlivými státy. Žánrově zapadá Escaflowne do technofantasy, kde se sice bojuje mečem a magií, ale stejně tak bojovými stroji (jméno toho hlavního najdete přímo v názvu). Hudba patří k těm nejlepším ze staré školy, animace je výborná a příběh správně dobrodružný a strhující.

Eatman

Postapokaliptický western s postavou, jejíž hlavní vlastností je neustálé požírání všeho kolem sebe (kdo uteče z vězení tak, že sežere zadní stěnu i s mřízemi?). Co sežere, ze sebe zas dokáže vytáhnout, někdy v původním stavu, jindy složené do monstrózní zbraně. A takový podivín kráčí světem v kulatých brejličkách a nechává se najímat. Třináctidílná série staršího data, kterou zřejmě seženete jen ztěží, ale zkuste to, stojí za veškerou námahu či výdaje.

Fate-Stay/Night

Emiya Shirou je sirotek, v současné době studující na střední škole v místě zvaném Fuyuki City. Jeho rodiče zahynuli při požáru a Emiyu adoptoval starší muž s čarodějnými schopnostmi. Ještě než ale stihnul Emiyovi předat své schopnosti, taky zemřel.

Nikdo, ani Emiya Shirou netuší, že Fuyuki City se čas od času stává bojištěm. Čarodějové a jejich služebníci, udatní bojovníci z dávných legend, bojují proti sobě s cílem získat hlavní trofej, Svatý Grál, schopný splnit jakékoliv přání.

Jednou, cestou ze školy domů, spatří Shirou souboj dvou služebníků. To ještě netuší, že se do souboje o Svatý Grál za chvíli zapojí se svým nově získaným služebníkem. Či spíše služebnicí, udatnou a krásnou Saber.

http://www.staynight.com/

FLCL

6ti dílné OVA patří mezi korunovační klenoty japonské animované tvorby. Jednak na rozdíl od ostatních je původní (tedy není podle úspěšné mangy), ve své době byla animačně roky před konkurencí (matrixovské rotace kamerou v 2D kresbě se prostě musí vidět) a příběh jako vždy u Gainaxu byl natolik divný, že se Furi Kuri stalo okamžitě kulťárnou.

A o čem to je? Hlavní hrdina, středoškolák Naoto má v hlavě díru. V ní má robota, který vždy za dramatických okolností leze ven (je zhruba 5x větší než Naoto, natož jeho hlava). O to, aby ven nelezl se zas stará Haruhara Haruko se svou Vespu a kytarou (na Vespě jezdí, kytarou mlátí Naota do hlavy). A tak prostě. Říkal jsem, že je příběh gainaxácky divný, je to takový mix mezi romantickou komedii a hodně hutnou mechárnou. Nutnost, neviděli jste FLCL, nevíte, co je to anime.

Full Metal Alchemist

Základním principem fungování alchymie je ekvivalentní obchod. Když něco chceš, musíš něco dát. Hlavní hrdinové této 51 dílné série, bratři Alphonse a Edward, poruší základní tabu alchymie a teď je čeká hledání kamene mudrců, který jediný jim může pomoci vše napravit. Celou, nutno dodat velice úspěšnou sérii, zakončili autoři filmem - Fullmetal Alchemist: The Conqueror of Shambala a několika OVA.

Full Metal Panic

Členem tajné vojenské organizace Mithril je i Sagara Sousuke, 16ti-letý, mnoha bitvami ostřílený veterán. Teď ho ale čeká úkol nejtěžší, musí se jako středoškolský student infiltrovat do školy a zabránit únosu dívky jménem Kaname Chidori.

Na 24 částí první série navazuje 13ti dílná druhá série a ještě jako bonus zde máme 11ti dílnou komediální série Full Metal Panic? Fumoffu. A zaručuji vám, že se budete smíchy válet po zemi.

Gantz

Na začátku seriálu hlavní hrdina Kei spolu se svým přítelem z dětství Katem zahynou v metru. Ale namísto cesty do nebo / pekla se ocitnou spolu se skupinkou dalších lidí v prázdné místnosti s jedinou dominantou, velkou černou koulí s názvem GANTZ. Nikdo netuší, co se stalo, nebo co se bude dít dál. Náhle se ozve muzika, koule otevře, vyjedou stojánky se zbraněmi a objeví se zadání mise. Je třeba zabít mimozemšťana.

Hodně zajímavé a zároveň hodně ujeté anime. Na webové stránce http://www.gantz.net/ se můžete kouknout na pár ukázek.

GITS

Jedno z nejznámějších anime, Ghost in the Shell, zahrnuje dvě televizní série po 26ti dílech a několik filmů.

Odehrává se v nepříliš vzdálené budoucnosti kolem roku 2029 a pojednává o práci Sekce 9 - speciálních sil. Hlavní představitelé, Motoko Kusanagi a Batou bojují pod vedením šéfa oddělení Aramakiho proti všem formám kybernetických zločinů budoucnosti.

Parádní kresba, vynikající hudba a strhující příběhy, to vše vás při sledování GITS čeká a nemine.

http://www.kokaku-s.com/

Great Teacher Onizuka

Kariéru šéfa motorkářského gangu pověsil na hřebík a rozhodl se stát učitelem. To se mu samozřejmě povede a teprve až ve škole pozná, že na rčení "co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš" opravdu něco je.

Celá série má 43 dílů a žánrově se řadí mezi komedie ze školního prostředí s troškou akce a napětí.

http://pierrot.jp/title/gto/

Haibane Renmei

Nechte se vtáhnout do světa snů, kdy nevíte, co je za velkou zdí obklopující městečko a žijete v usedlosti za městem plné andělů se svatozáří, co mají polámaná křídla. Snová realita protkaná ještě snovější hudbou a představami, bolestí i radostí, otázkou existence, viny, slitování a odpuštění.

Obtížně zařaditelný, avšak v každém ohledu mimořádný seriál, který nelze než vřele doporučit.

Hellsing

Máte rádi upíry? Pokud ano, je tohle přesně vaše parketa. Organizace Hellsing se snaží vymítit upíry, avšak s čí pomocí, samozřejmě že upírů, a rovnou toho nejsilnějšího. Jmenuje se Alucard, chcete-li tedy Drákula. Krásná animace, pořádná akce, zamotaný příběh a do toho ještě nádherná jazzová intermezza.

Hellsing OVA

Znovu přetočený seriál, je přímější, jasnější, jiná animace, která je pro někoho horší, pro jiné lepší, a hlavně bohužel méně jazzu.

Holic

O čarodějnici Yuuko se říká, že má schopnost splnit jakékoliv přání. Na oplátku se ale člověk musí vzdát něčeho, pro něj cenného. Mladíček Watanuki Kimihiro je pronásledován a mučen zlomyslnými duchy. Yuuko mu přislíbí, že mu pomůže se jich zbavit. Na oplátku pro ní musí pracovat v jejím obchodě a pomáhat jí plnit přání zákazníků.

http://www.tbs.co.jp/holic/

Chobits

Příběh o zhrzeném chlapci, který se nedostal na univerzitu, žije si svůj osamělý mládežnický život podnájmu se svým počítačem. Život, nebo snad někdo jiný, mu nadělil překvapení v podobě robota, robota v podobě roztomilé dívky. Anime plné radosti a lechtivě trapných scén, u kterých by se většina animovaných mužů popadla za krvácející nos.

Juuni Kokki

Hlavní hrdinka, Yoko Nakajima je mladá, snaživá a poslušná dívka, které chybí troška sebevědomí. Navíc ji v poslední době trápí noční můry.

Jednoho zcela normálního dne se ve škole objeví zvláštní muž jménem Keiki a od tohoto okamžiku se spustí lavina zcela neočekávaných a prapodivných věcí. Začne to tím, že na ně znenadání zaútočí podivné létající monstrum a pokračuje to i ve chvíli, kdy je Keiki přenese do jeho světa.

Je to svět zcela odlišný od toho našeho. Plný magie, démonů, nesmrtelných monster a dalších fantasy lahůdek.

http://www.12kokuki.com/

Karin

Maaka Karin není obyčejná dívka. Pochází ze starobylé upírské rodiny, ale není ani normální upír. Normální upír krev bere, ale v jejím případě je to naopak. Její tělo produkuje nadbytečné množství krve, která musí ven. Třeba v podobě krvácení z nosu. A situace se zkomplikuje, když se ve škole objeví nový spolužák, Usui Kenta.

Experimental Serial Lain

Snové, psychedelické anime o malé dívce, která pomocí svého druhého já ve virtuální síti pomalu smazává hranice mezi realitou a světem internetu. Seriál je plný filozofických myšlenek, atmosféra se občas stává velmi hutná a místy těžko stravitelná. Lain je další z klasických kultovek a spolu s GITS patří mezi pilíře animovaného hardcore cyberpunku.

http://lain.angelic-trust.net/

Love Hina

Čistokrevná romantická komedie o klučinovi, který se není schopný dostat na vysokou školu, a tak pomáhá jako domácí v dívčím internátě (nebo něco lehce soukromějšího na ten způsob). Užijete si tuny klasicky trapných situací typu „kluk vleze do sauny a tam nahy holky a začne krvácet z nosu“, několik kilo romancí, a pokud dáte šanci i navazujícím filmům, i dostatek akce. Mainstreamová hitovka, doporučuju.

Madlax

Madlax můžeme s troškou nadsázky označit za nepřímé pokračování Noir. Stejný režisér, designér postav a stejná autorka hudby.

Příběh se opět týká dvou ženských postav. Mladší postava se jmenuje Margerette Barton a před 12lety ztratila při nehodě letadla paměť. Žije poklidným životem se svoji služebnou v nejmenované evropské zemi. Druhá postava, jejíž jméno se nedozvíme, působí jako elitní agent pod přezdívkou Madlax v Asii. Jejich cesty se v tomto 26ti dílném seriálu jednou překříží.

http://www.tv-tokyo.co.jp/anime/madlax/

Monster

74 dílná série Monster vychází ze slavné mangy "Monster" od Naoki Urasawy. Výborný japonský doktor, Kenzo Tenma, je na stáži v Německu. Nejlepší doktor v nemocnici, stýká se s dcerou ředitele nemocnice. Zkrátka budoucnost vypadá velice slibně. Pak se vše zkomplikuje. Kenzo je konfrontován s ženou, které v nemocnici zemřel manžel jenom proto, že zrovna bylo potřeba operovat někoho důležitějšího. Tento zážitek Kenza poznamená a pro příště se rozhodne, že všichni jsou si rovni a že je bude ošetřovat v pořadí, v jakém se do nemocnice dostanou. I když to znamená jít proti příkazům shora.

To se skutečně stane. Jednoho dne operuje mladého chlapce, který byl postřelen během vraždy svých rodičů. Protože chlapec byl první na řadě, Kenzo odmítne operovat prominentního pacienta, který pod rukama méně zkušeného kolegy umírá.

Pravý horor ale začne až za nějakou dobu..

http://www.ntv.co.jp/monster/

Martian Successor Nadesico

Zřejmě nejlepší dílko nové vlny mecháren, kde na sebe už joudové ve srandovních kostýmech nehalekají drsná gesta (v Nadesicu halekají, ale parodický podtext zachytí i mentálně postižená ředkvička), ale celý seriál spíš připomíná výborně natočené válečná drama. Na ten pak navazuje ještě film, který sám o sobě nemá smysl vidět, nepochopíte nic. Schématický scénář (dobří bojují proti zlým, děsně prohrávají, než všechno vyřeší loť Nadesico a jeho posádka) zachraňují dokonale vystavěné charaktery.

Naruto

Nekonečná akční soup opera z ninjovského prostředí střihnutého technofantasy. Dlouhé, rozvleklé, příběhově hloupé, ale s natolik zajímavými charaktery a jejich vývojem, že u toho prosedíte hodiny stejně jako vaše babičku u Rodinných pout.

Neon Genesis Evangelion

Opět Gainax, opět klasika, opět kult a opět neuvěřitelně divný a do hloubky propracovaný scénář. Žánrově mechárna s nechutně zahuštěnou atmosférou někde na pokraji silné depky a sebevražedných tendencí zachází do mnohovrstvé křesťanské symboliky. Obrovské robotické stroje ovládané dětmi schopnými s roboty komunikovat na neuronové bázi bojují proti hrozbě tzv. andělů. Nikdy nevíte, co přijde a kde seriál začíná jako akční podívaná, končí tak nejasným a depresivním koncem, že internet je plný různých výkladů a ani existence dvou filmů dohadům nijak nepomohlo. Hlavní otázkou dne je: Máme právo žít, když žijeme, jak žijeme? Máme právo se bránit „bohu“, který se nás snaží zbavit?

Now and then Here and There

Mladíček Shu cestou domů z lekce kenda potká modrovlasou dívku. Ještě než se s ní stačí vůbec seznámit, objeví se tajemné stroje a dívku unesou. Při jejich pronásledování je přenesen do nepříliš pěkné budoucnosti. Skoro žádná voda, pološílený diktátor... Cesta zpět do našeho světa bude dlouhá a obtížná..

Hodně smutný a dojemný příběh doprovázený krásnou hudbou. Její ukázku si můžete poslechnout na webu.

http://www.centralparkmedia.com/ntht/

Noir

Mireille Bouqet je jedním z nejlepších nájemných zabijáků. Jednoho dne obdrží velice zvláštní email, ve kterém ji mladá dívka jménem Kirika prosí o pomoc při hledání její ztracené minulosti. Vytvoří spolu zabijácké duo s názvem Noir.

Parádní anime s moc zajímavým příběhem a chytlavou muzikou od skladatelky Yuki Kajiura (mj. autorkou hudby pro .hack// SIGN, Madlax a další)

Rahxephon

Komplikovaná mechárna snažící se být novým Evangelionem. Kde Evangelion jde víc do hloubky a temných tónu, je zas Rahxephon zábavnější a čitelnější, filosoficko náboženské odkazy nechybí ani zde. Sedmnáctiletý Ayato Kamina jako jediný dokáže ovládat obrovského okřídleného robota (nikoliv náhodou podobného archandělům) a jako (skoro) jediný se dokáže postavit invazi nepřátelských mechů.

Read or Die

Naprosto luxusní trojdílná OAV ve steampunk stylu patří k tomu nejlepšímu, na co můžete narazit, pokud hodláte anime aspoň ochutnat. Všechny postavy jsou úchvatně vykreslené, i ty záporné, příběh točící se kolem loupení a zachraňování vzácných knih je na poměry vždy dost schématického anime průmylu příjemně originální a animace patří ke špičce i mezi OAV. Tohle akční dobrodružství kolem literárních klenotů si prostě nemůžete nechat utéct, instantní fantasie.

Rec

9ti dílná minisérie doprovázená jedním OVA. Hlavní hrdina, Matsumaru pozve kolegyni z práce do kina. Pozvání sice přijme, ale pak se nějak zapomene ukázat. Těsně před tím, než naštvaný Matsumaru vyhodí lístky do koše se objeví zvláštní, červenovlasá dívka jménem Aka.

Na sérii je kromě příjemného a odpočinkového děje i zajímavé to, že se Aka živí namlouváním postav v anime.

http://www.tbs.co.jp/rec-aka/

Rurouni Kenshin

Tak tohle je jedno z nejlepších romantických anime o samurajích. Skoro sto dílný tv seriál, dvě OVA série a jeden film.

Děj se odehrává v půlce devatenáctého století, kdy v Japonsku nastává doba zvratu mezi starou feudální érou, která brzdí Japonce a nutí je k izolaci, a novými myšlenkami přicházejícími z Ameriky a Evropy.

Hlavní hrdina, Himura Kenshin, je jako mladý nedospělý chlapec vtažen do chaosu a jedná podle svých zásad samuraje.

První OVA je vážnějšího ražená a pojednává o počátcích a o tom, proč se stal Kenshin Kenshinem. TV série pak řeší život Kenshina přibližně deset let po revoluci a nastolení řádu po předcházejícím chaosu. Potkává plno nových přátel a staronových nepřátel, vážnost je zde prokládána odlehčujícím humorem.

Saikano

Zpočátku to vypadá jako nevinná školní romance. Mladík Shuuji studuje třetím rokem střední školu v Hokkaidu. Líbí se Chise, nesmělé a nešikovné dívce, se kterou se každé ráno potkávají na cestě do školy. Nakonec se Chise odváží vyznat své city a začnou si spolu pravidelně vyměňovat deníčky. Zamilovaná idylka končí ve chvíli vzdušného náletu. O chvilku později Shuuji zjišťuje, že Chise není jen tak ledajaká dívka. Chise je ultimátní zbraň, která má sehrát hlavní roli v nadcházející válce. 13ti dílnou sérii doprovázejí dvě OVA. http://www.saikano.net/

Samurai Champloo

Autoři anime jsou mistry ve propojování zdánlivě vůbec nesouvisejícího. Řekněte, napadlo by vás dát dohromady Japonsko a jeho éru samurajů a hip-hopovou kulturu?

Samurai Champloo je živoucím důkazem toho, že to doopravdy funguje. A příběh tří ústředních tří postav, Mugena, Jina a Fuu, hledajících samuraje "který voní po slunečnících" lze doporučit i lidem, kteří s anime nemají tak moc zkušeností. Je jisté, že se budou bavit. A za zmínku rozhodně stojí i velice kvalitní a osobitý soundtrack.

http://www.samuraichamploo.com/

Scrapped Princess

Proroctví předpovědělo, že v den svých šestnáctých narozenin způsobí zkázu světa. Celkem pádný důvod k tomu, být nenáviděna a zavržena. Stane se tak a teď Pacifica Casull putuje se svými nevlastními sourozenci, kteří jediný neztratili víru, že se proroctví může mýlit. Pacifice je teď patnáct let. Narozeniny se blíží.

http://www.sutepri.com/

Shakugan-no-Shana

Jaké to je, dozvědět se, že už vlastně nežijete. Že vaši duši spořádal k večeři démon a to co z vás zbylo je pouze dočasná náhrada, která se postupně vytrácí.. Postupně, tak aby nebyla narušeno rovnováha vesmíru. Přesně tohle se dozví mladíček jménem Sakai Yuji od bezejmenné rudovlasé dívky s obrovskou katanou. Ale nic není tak beznadějné, jak se zpočátku může zdát. Koneckonců celá série má 24 částí a na příští rok se připravuje film.

http://www.shakugan.com/

Shura no Toki

Mutsu Enmei Ryuu je legendární bojové umění boje beze zbraně. Říká se, že mistra tohoto bojového stylu nemůže nikdo porazit a zřejmě se to v této 26ti dílné sérii nestane.

Série je rozdělena do několika kratších příběhů následovníků tohoto bojového stylu.

http://www.tv-tokyo.co.jp/anime/syuratoki/

Trigun

Jeden z nejlepších postapokaliptických westernů, co může anime nabídnout. První půlka je čistá akční komedie kráčející hrdě často až do grotesky, v půlce se vše láme a nastupuje hutné drama, kde už se moc nezasmějete, ale k židli vás to přitluče ještě víc. Hlavní hrdina je geniální střelec, který nikdy nemine, ale ani nikdy nezabíjí (a vše se láme právě ve chvíli, kdy své předsevzetí poruší), který má větší moc než sám tuší a který bude muset řešit daleko větší problémy, než je odměna na jeho hlavu a dvojice agentek pojišťovny v jeho stopách. Klasika, nutnost!

Vandread

Hlavní hrdina, Hibiki nezažívá zrovna šťastné období. Práce na výrobní lince bojových robotů ho zrovna dvakrát nebaví, stejně jako věčné naschvály od kolegů. Má zcela jiný sen, postavit si svého vlastního robota. Poháněn svým snem, vloupe se do kosmické lodi těsně před jejím startem. Samozřejmě, všechno se zvrtne a neuvěřitelná vesmírná dobrodružství v této 26ti dílné sérii (rozdělené do dvou řad) začínají.

Jedna z mladších mecháren s jednoznačným komediálním nádechem, vyznačující se jednak dostatečně strhujícím příběhem, kombinací 2D a 3D animace (v mixu, který překvapivě funguje a co se vesmírných bitev týče, Star Wars se mají od Vandreadu hodně co učit).

El Hazard

Mladý student se při nehodě ve škole spolu s několika přáteli a nepřáteli dostane do magického světa EL HAZARDu, kde zuří jako obvykle válka dobra proti zlu nebo vlastně chcete-li zla proti dobru. Samozřejmě se postaví na tu správnou stranu a bojuje proti svému úchylně se smějícímu sokovi na straně druhé za pomoci svého stále ožralého učitele. Shodou okolností jakoby z oka vypadl jedné z dědiček trůnu, čímž se všechno zamotává.

Opravdu to stojí za to, už jen pro to, jak se hlavní záporák chechtá.

Speed Grapher

Svět se rozdělil na bohaté a chudé. Ani Japonsko není výjimkou a Tokyo je městem pro výjimečně bohaté. V hlavní roli tohoto anime vystupuje Saiga, povoláním fotograf. Jednoho dne se dostane do tajného společenství s názvem "Roppongi Club", společenství, kam má přístup pouze pár vyvolených. Potká tam Kaguru, pohlednou dívku, která ho požádá o pomoc. Je držena v klubu proti své vůli. Po společném útěku náhled Saigo zjišťuje, že jejich setkáním získal speciální schopnosti. Bohužel je mají i pronásledovatelé z Roppongi Clubu.

O tomto 24ti dílném anime se více dozvíte na webových stránkách http://speed-grapher.com